Τρίτη 7 Δεκεμβρίου 2010

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ

Ο Ιπποκράτης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισε τον Α.Ο.Κ σε 1-1 στο ματς της 10ης αγωνιστικής της Α΄Έβρου.
Οι δύο αντίπαλοι παραμένουν αγωνίστηκαν να νικήσουν τον δυνατό αέρα αλλά δεν τα κατάφεραν.
Η ομάδα του Α.Ο.Κ αιφνιδίασε και προηγήθηκε με πρωταγωνιστή τον Έβρικ.Πριν χαρούν οι γηπεδούχοι, πέτυχε την ισοφάριση με μακρινό σουτ. Η ομάδα του Καλλιμάνη, που είχε κι άλλες ευκαιρίες στο πρώτο 45λεπτό, φαινόταν να κρατάει την τύχη του αγώνα στα χέρια της αλλά τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως θα ήθελαν . Εντούτοις, οι παίκτες της Καππαδοκίας δεν παράτησαν το παιχνίδι και επιζήτησαν την νίκη την ίδια ώρα που η πρωτοπόρος Χιλή έχανε στην έδρα της από την Άνθεια Αυτός που είπε την τελευταία λέξη όμως ήταν ο αέρας ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό σκορ
Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε νότιο όμιλο:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)Καππαδοκία - Ιπποκράτης 1-1Κορνοφωλιά - Φέρρες 5-0Δαδιά - Άλεξ 0-5Ποντιακός - Αισύμη 3-0Χιλή - Ένωση Ανθ./Αρίστ. 0-2Άβαντας - Διδυμότειχο 1-1ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:1. Χιλή 25 2. Καππαδόκες 21, 3. Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου 20, 4. Αλεξ 17, 5. Διδυμότειχο 16 , 6. Κορνοφωλιά 12 7. Άβαντας 12 8. Ιπποκράτης 12, 9. Ποντιακός 10 10. Φέρες 7 11. Δαδιά6 12. Αισύμη 2
Το εφηβικό τμήμα έχασε εντός έδρας από την Μαϊστρο με σκορ 3-1 παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο. Στο πρώτο ημίχρονο ακυρώθηκε καθαρό γκόλ ως οφσάιτ και δεν της δόθηκε πέναλτι σε ανατροπή του Σαακιάν μέσα στην περιοχή.Όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν έδειξαν πάθος και ποιότητα πράγμα που χαροποίησε τον προπονητή του ανδρικού που παρακολούθησε το παιχνίδι.