Στην κορυφή η φώτο του αείμνηστου ιδρυτή Μαρίνου Δαστερίδη από όπου προς τιμή του, πήρε την ονομασία του το γήπεδο της Καππαδοκίας.

Τρίτη 27 Σεπτεμβρίου 2016

«ΔΡΑΣΗ  ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ  ΑΟ  ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ  ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ »

Με ιδιαίτερη χαρά  ανακοινώνουμε στους φίλους γονείς της  ακαδημίας μας ότι  διά μέσω
του προγράμματος  της  ΟΠΑΠ Α.Ε. «Αθλητικές Ακαδημίες»   συμμετάσχουμε
Το  Σάββατο  1/10/2016  και ώρα 10:00  στο πλαίσιο της προπόνησης στις αθλητικές μας εγκαταστάσεις   θα διεξαχθούν  οι παρακάτω δράσεις :

1. Αγώνας ποδοσφαίρου κατά τμήμα με τη συμμετοχή των  γονέων του τμήματος
  2. Αεροβική  γυμναστική-  Μοντέρνος χορός, με την  επιμέλεια   εξιδικευμένου δασκάλου, για τους γονείς - κηδεμόνες των μικρών αθλητών  μας
(για  το λόγο αυτό  οι γονείς τη συγκεκριμένη  ημέρα  θα έρθουν με αθλητική περιβολή στο γήπεδο )
  1. Βιωματική ημερίδα  Α΄Βοηθειών  ( ΚΑΡΠΑ) σε συνεργασία  με  το  ΕΚΑΒ ΘΡΑΚΗΣ

Η  ακαδημία    Α.Ο. ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ  στο πλαίσιο  της  συμμετοχής της στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Άθλησης, στοχεύει να προωθήσει την έννοια της φυσικής δραστηριότητας σ’ ένα  ευχάριστο  και   πολιτισμένο περιβάλλον.

*.(Πληρ. τηλ. 6934640636 , κ. Παπαπαντελής Νικήτας)

Με εκτίμηση!

ΑΚΑΔΗΜΙΑ
Α.Ο.ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ

Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2016

Απαλός - Καππαδοκία 3-0. (α' φάση του κυπέλλου)

Η Καππαδοκία κατέβηκε στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της σεζόν με αρκετές ελλείψεις. Στο πρώτο ημίχρονο κράτησε το 0-0 παρόλο που ο Απαλός ήραν πιο επιθετικός και έχασε ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Απαλός κατάφερε να σκοράρει 3 φορές αφού επικράτησε σχεδόν σε όλο το ημίχρονο με πολλές επιθέσεις και στημένες φάσεις.
Η Καππαδοκία αποκλείστηκε από το κύπελλο, όμως οι ''νεαροί'' της πήραν το βάπτισμα του πυρός και άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις για το μέλλον.........συγχαρητήρια σε όλους τους παίχτες της Καππαδοκίας και στον προπονητή Νίκο Τσορμπατζίδη που στόχος του είναι να τους κάνει ''άντρες'' (θυμίζω ότι ο μέσος όρος ηλικίας της ομάδας είναι 16,4 χρονών)..

Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου 2016

Κύπελλο 25-9-2016

Φίλοι του Α.Ο. Καππαδοκών, σας ενημερώνουμε ότι η ομάδα μας ετοιμάζεται για τον πρώτο αγώνα της χρονιάς για την διοργάνωση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου, κατά την πρώτη φάση της οποίας αντιμετωπίζει την ομάδα του Απαλού, την Κυριακή 25/9 στις 16:30 στο γήπεδο του Απαλού.

Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου 2016

Αποτελέσματα φιλικών αναμετρήσεων

Σάββατο 17-9-2016

Ακαδημία

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ : ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ 4-3

ΠΑΙΔΙΚΟ : ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ 1-1

Ωραίο παιχνίδι με μοιρασμένα τα ημίχρονα στον Εθνικό και Καππαδοκία αντίστοιχα. Το γκολ του Εθνικού ήρθε στο α' ημίχρονο από φάση διαρκείας έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ενώ ή Καππαδοκία στο β' ημίχρονο ανέβηκε και με καθαρό πέναλτι ισοφάρισε 1-1 . ΣΚΌΡΕΡ ΤΟΥ ΤΕΡΜΑΤΟΣ. ΤΗΣ ΚΑΠΠΑΔΟΚΊΑΣ Ο ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Στις 17:00μ.μ παίζει το Εφηβικό τμήμα με την Μαϊστρο εκτός έδρας.

Αποτέλεσμα

ΜΑΪΣΤΡΟΣ - ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑ  2-1

Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου 2016

Η κλήρωση πρωταθλήματος και κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου 2016-17

Στιγμιότυπο από την κλήρωση πρωταθλήματος και κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου που έγινε στο GREC HOTEL στην Αλεξανδρούπολη την 12 Σεπ 2016 με συμμετοχή 49 ομάδων. Από αριστερά ο Πρόεδρος της ομάδας Μοναστηράκι, Γιαντσελίδης Χρήστος και δεξιά ο Γεν. Γραμματέας του Α.Ο.Καππαδοκών, Τσαμπάζης Κων/νος, παρακολουθούν την εξέλιξη της κλήρωσης, που απόφερε ανάμεικτα συναισθήματα σχεδόν για όλες τις ομάδες