Πέμπτη 7 Απριλίου 2011

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ

Για την Α΄ ερασιτεχνική η ομάδα μας κατάφερε να φύγει με το διπλό μέσα από την καυτή έδρα της Δαδιάς που καίγονταν για βαθμούς παλεύοντας για την σωτηρία της. Τα γκόλ για την ομάδα μας πέτυχαν ο Παμπορίδης με ωραία εκτέλεση φάουλ, ο Μαρασλής 2. Την Τετάρτη 4 από τους μικρούς της ομάδας μας θα βρίσκονται στο SALE για να δοκιμαστούν από τους προπονητές της Ξάνθης στελεχώνοντας την ομάδα under 17. Για την Β΄ερασιτεχνική κατηγορία το εφηβικό παίζοντας με αρκετούς παίδες στην σύνδεση της δεν απέφυγε την ήττα από την ανώτερη ομάδα της Τραϊανούπολης με σκορ 2-1 . Στα τμήματα υποδομής το παιδικό Β΄για το πρωτάθλημα του Έβρου κέρδισε την Χιλή με σκόρ 3-0, ενώ για το περιφερειακό το παιδικό Α΄ ήρθε ισόπαλο 1-1 με τον Πανσεραϊκό εντός έδρας παίζοντας και οι δύο ομάδες πάρα πολύ καλό ποδόσφαιρο.Το τέρμα για την ομάδα μας το πέτυχε ο Μανδυλάς με κοντινό πλασέ ενώ έχασε ευκαιρίες με Καψάλη ,Γιακουμπίδι και Ναλμπάντη. Το προπαιδικό έχασε για το περιφερειακό με σκόρ 1-2 αν και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με ωραίο σουτ του Τερζή από τον κεντρικό άξονα. Το τμήμα τζούνιορ Α΄ κέρδισε την αντίστοιχη ομάδα του Πανσεραϊκού με 4-0 ζωγραφίζοντας οι μικροί στο γήπεδο. Αξίζει να αναφέρουμε ότι στον δεύτερο γύρο οι παίδες έχασαν ως τώρα μόνο ένα παιχνίδι από τον Πανθρακικό εκτός έδρας παίζοντας στο πλαστικό χλοοτάπητα της Κομοτηνής παρόλο που προηγήθηκαν στο ημίχρονο.