Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2014

Νίκη για τους άνδρες εκτός

Με νίκη 3-1 συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας μέσα στον Απαλό κάτω απο συνεχή βροχή.

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η 13η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Ά ΕΠΣ Έβρου, με την ομάδα μας να συνεχίζει το νικηφόρο σερί της, καθώς επιβλήθηκε του Απαλού εκτός έδρας με σκορ 3-1, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βασίλη Γεωργαντζόπουλο που πέτυχε και τα τρία γκολ, σε έναν ιδιαίτερα δύσκολο αγωνιστικό χώρο μετά από τις βροχοπτώσεις των τελευταίων ημερών, που δυσκόλεψε τις προσπάθειες των παικτών και των δύο ομάδων
          Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκε μόλις στο 5' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γεωργαντζόπουλου ο οποίος έστειλε τη μπάλα στο δεξί γάμα της εστίας των γηπεδούχων, γράφοντας το 0-1. Στο 24' ο ίδιος παίκτης εκμεταλλεύτηκε την καταπληκτική προσπάθεια και πάσα του Ζάκκα που τον έβγαλε μόνο του απέναντι και διαγώνια από τον τερματοφύλακα του Απαλού και με ευθύβολο σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον τελευταίο, πραγματοποιώντας έτσι το 0-2. Η ομάδα μας συνέχισε την πίεση αλλά σε μια από τις αντεπιθέσεις των γηπεδούχων, στο 32', ο Δεδελούδης μπήκε μόνος του από τα αριστερά και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον επερχόμενο Χουρίδη, με τον τελευταίο να σπρώχνει απλά την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-2που ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά τη ροή του παιχνιδιού, με τους παίκτες μας να πιέζουν για το γκολ που θα κλείδωνε τη νίκη. Αυτό ήρθε στο 57' όταν ο Ζάκκας μπήκε από πλάγια αριστερά και έπιασε τον κεραυνό, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούσει, αλλά η μπάλα κατέληξε μετά από κόντρες στον Γεωργατζόπουλο, ο οποίος με δυνατό σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή, έγραψε το τελικό 1-3, σημειώνοντας παράλληλα και χατ-τρικ! Στο 90' η ομάδα μας έμεινε με 10 παίκτες όταν ο Μοβισιάν αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή για φάουλ από πίσω.
          Να δώσουμε συγχαρητήρια στην ομάδα μας για την προσπάθεια και να ευχηθούμε καλή επιτυχία για τη συνέχεια.